Android Telefonlarda Kullanabileceğiniz Uyku Takibi Programları

Fahri Gün 25 Oca 2021 Mobil 459  0

Yeni yazımızda Android işletim sistemli telefonlarda kullanabileceğiniz uyku takibi programlarına değiniyoruz. Android uyku takibi programları nelerdir? İşte konuya ilişkin detaylar…


Android işletim sistemi içerisinde çok sayıda farklı uygulama yer almakta olup uyku takibi uygulamaları da bunlardan biridir. Uyku takibi uygulamaları uykunuz sırasında bir problem yaşayıp yaşamadığınızı test etmekte olup özellikle kötü bir uyku sürdürenlerdenseniz uyku sorununuzu tespit etmek için akıllı telefonunuzdan uyku takibi kullanarak yardım alabilirsiniz. Bir uyku takibi programını kullanabilmek için yapmanız gereken şey bir hayli basittir: Uyumadan evvel uygulamayı aktif hale getirmeniz ve telefonunuzun yakınınızda bulunuyor olması yeterlidir. Aynı zamanda kullanabileceğiniz pek çok popüler uyku takibi programı bulunmaktadır. Bunlardan üçüne sizzler için hemen değinelim.


Sleep Cycle


Bu uygulama uykunuz esnasında vücut hareketliliğinizi algılayıp uykunuzun en hafif olduğu sırada sizi uyandırmaktadır. Sleep Cycle yazılımı uykunuzu incelemek için dahili ivme ölçer sensöründen yararlanmaktadır. Böylece vücudunuzun hareketlerini belirleyip uyku döngünüze bağlı olarak uyku hareketlerinizi inceler. Yani temel mantığı ne kadar hareket ettiğiniz izleyip uykunun hangi aşamasında olduğunuzu anlamaktadır.


Sleep as Android


Oldukça başarılı bir uyku takibi yazılımı olan Sleep as Android, uykunuzu takip etmesinin yanında aynı zamanda topladığı bilgileri ile ilgili sizlere istatistiki veriler sunuyor. Böylece uyku sürecinizin normal uyku veya ağır uyku olarak sınıflandırılmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda horlama sorununuz varsa bunu da bu program ile tespit edebiliyorsunuz. Uygulamanın aynı zamanda alarm sesi de bulunmakta olup bu sabah alarmları deniz sesi rüzgar sesi ve kuş sesi gibi doğal ortam sesleri olarak karşımıza çıkıyor.


Sleep Better


Uygu döngülerinizi izlemesinin yanında aynı zamanda rüya günlükleri alanına sahip olan Sleep Better programı, sabahları uyandığınız zaman gördüğünüz rüyaları uygulama içerisine not edebilmenize yarıyor. Rüyaları not ettiğiniz zaman onları daha iyi hatırlayabiliyorsunuz. Bu bağlamda özellikle rüya tabirlerine meraklı olan kişilerin tercih edebileceği bir yazılım olduğunu söylemek mümkün.
Etiketler: ,
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı
TikTok Jetonlarına İlişkin Bilinmesi Gerekenler
APK Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)