Android Pie Karanlık Mod Kullanımı Detaylı Anlatım

Fahri Gün 19 Oca 2019 Mobil 211  0

Android Pie işletim sistemli akıllı telefonunuzda karanlık mod kullanabilirsiniz. Bu özellik geceleri gözlerinizin daha az yorulmasını sağlayan özel bir tema uygular.

Eğer akıllı telefonunuzu geceleri karanlık bir ortamda kullanmayı seviyorsanız karanlık mod kullanmanızı öneririz. Çünkü karanlık mod geceleri ekrana bakarken gözünüzün normalde olduğundan daha az yorulmasını sağlar ve bu anlamda önemli bir özelliktir. Karanlık modu Android Pie ile beraber rahatça kullanabiliyorsunuz. Aktif etmek için ilk olarak telefonunuzun Ayarlar ekranını açın. Oradan Ekran bölümüne girin. Daha sonra Gelişmiş bölümüne geçiş yapın. Cihaz Teması seçeneklerinde Karanlık Mod‘un üzerine dokunun ve aktif edin. Karanlık modu devre dışı bırakmak istediğinizde de bu kez yine aynı bölümden rahatça kapatabilirsiniz.

Karanlık mod pil tasarrufu da sağlıyor

Karanlık modu önermemizin bir diğer sebebi de akıllı telefonunuzun pilini korumasıdır. Eğer şarjınızın daha uzun süre dayanmasını isterseniz tercih edebilirsiniz.

Pie sürümü giderek yayılıyor

Android, 9.0 ile birlikte karşımıza Pie sürümüyle çıkmıştı. Bu sürüm yalnızca karanlık modu değil pek çok özelliği daha beraberinde getirmişti. Şu sıralar pek çok akıllı telefon Pie güncellemesi alıyor ve böylece Pie sürümü giderek daha yaygın bir hale geliyor.
Etiketler: ,
Galaxy A50 Detaylı İnceleme
Xiaomi Mi 9 İncelemesi
YouTube Videolarını Telefona İndirme Yöntemi
RX17 Pro Modeli İçin Güncelleme Müjdesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)