Android Kullanıcıları İçin İpuçları

Android Kullanıcıları İçin İpuçları

NETHANESİ 08 Nis 2016 Mobil 869  0

Android işletim sistemine sahip cihaz kullananlar için birbirinden farklı ipuçları hazırladık. Bu ipuçları cihazınızın daha fazla kullanıcı dostu olması konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Uygulamaların Arka Plan Verilerini Kısıtlayın

Ay sonunu görmeden biten internet paketi ya da akşam saatlerine kadar dayanman şarj bir çok kullanıcının ortak derdi. İnternet paketi ve şarj sorununu azda ol çözebilmek amacıyla uygulama arka plan verilerini kısıtlayabilirsiniz. Cihazının şarjını en çok bitiren uygulamanın arka plan verilerini kısıtlamak için ayarlar menüsünden veri kullanımı seçeneğine girin kısıtlama işlemi yapacağınız uygulamayı bularak üzerine dokunun. Uygulama arka plan verilerini kısıtla seçeneğini aktif hale getirerek çabuk biten internet paketi ve şarj sorunları için az da olsa iyi gelecektir.

Hızlı Çağrı Sonlandırma

Telefon ile yaptığınız görüşmeyi sonlandırabilmek için dokunmatik ekran üzerinde bulunan butonu kullanmak zorunda değilsiniz.Herhangi bir acil durumda ya da çağrı arka planda iken güç düğmesine basarak çağrıyı kapatabilirsiniz.Hızlı çağrı sonlandırma özelliği aktif edebilmek için Ayarlar menüsünden erişebilirlik seçeneğinden güç düğmesi çağrıyı sonlandırır seçeneğini seçerek aktif hale getirin.

Klavye Kısayolları Kullanın

Bazı klavye uygulamalarında Türkçe harfler doğrudan tuş takımı içerisinde bulunmaz . Türkçe harfleri ancak ilgili tuşa uzun süre basılı tutarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde bir çok tuş üzerinden bunun gibi kısayollara erişebilmek mümkün. Örnek verecek olursak nokta tuşuna uzun süre basılı tutarak en sık kullanılan noktalama işaretlerine ya da özel işaretlere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Çağrıyı Sessize Alma

Gelen aramayı müsait olmadığınız durumda meşgule atmak yerine ses açma ve kapatma tuşları ile çağrıyı sessize alabilirsiniz.

Uygulamalar Arasında Geçiş

Cihazının arka planında açık halde bulunan uygulamaların tümü tek bir ekranda listelemek için sağ alt ya da sol atta bulunan kare tuşuna uzun süre dokunun . Bu işlem sayesinde uygulamalar arasında hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapabileceksiniz. Ayrıca arka planda açık tutulan ya da unutulan uygulamalarıda kapatabilirsiniz.

Realme V15 5G Modeli İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Çıktı
Galaxy A52 İncelemesi
Huawei P30 Pro Güncelleme Aldı
Telefonun Kamerasının Farklı Yeteneklerini de Sergileyen 5 Üretken Yazılım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)