Android Fabrika Ayarlarına Döndürme Yöntemi

Fahri Gün 04 Eyl 2017 Mobil 605  0

Android işletim sisteminde telefonunuzu nasıl fabrika ayarlarına döndürebileceğinizi anlatıyoruz.

Akıllı telefonunuzun Ayarlar alanına girin. Ayarlar alanından da  Yedekle ve Sıfırla bölümüne girelim. Burada karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Burada gördüğünüz gibi Fabrika ayarlarına dön ve Fabrika ayarlarına sıfırla olarak seçenekler var. Bu iki seçeneğin birbirinden farkı ise şu; Fabrika ayarlarına sıfırla özelliğini kullandığınızda telefonunuzun içindeki her şey silinecektir. Buna kişisel verileriniz de dahildir. Ancak Fabrika ayarlarına dön özelliğini kullanırsanız kişisel verileriniz yani özel dosyalarınız silinmeyecek. Ancak tabii fabrika ayarlarına döndüğünüzde de resimde belirtildiği gibi tüm ayarlarınız yani kişiselleştirmeleriniz silinmiş olacak. Fakat galeriniz, dosyalarınız korunacak.

Kişisel verilerinizin silinmemesini istiyorsanız Fabrika ayarlarına dön seçeneğini kullanmanız daha iyi. O yüzden Fabrika Ayarlarına Dön yazısına girelim. Karşınıza çıkan penceredeki uyarıyı dikkatlice okuyun ve ardından Fabrika Ayarlarına Dön butonuna basın. Bu şekilde kısa bir süre içerisinde cihazınız fabrika ayarlarına döndürülmüş olacak.

Etiketler: ,
Mate 10 Lite Modeline İlişkin Sürpriz Bir Güncelleme Yayınlandı
J7 Pro Modeline Dair Yeni Güncelleme Yayınlandı
Android Telefonunuzda Kullanabileceğiniz İkon Paketleri
Y9 2019 Modeline Yeni Bir Güncelleme Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)