Android Custom Binary Blocked by FRP Lock Hatasını Giderme Yöntemi

Fahri Gün 12 Eyl 2020 Genel 891  0

Yeni yazımızda Android işletim sisteminde meydana gelen Android Custom Binary Blocked by FRP Lock sorununun nasıl giderilebileceği konusuna değiniyoruz.

Android Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası Android işletim sistemlerine sahip cihazlarda yaptığınız farklı işlemlerin sonrasında cihazı yeniden açmak istediğinizde çıkan bir hata uyarısı olup bu hata uyarısından kurtulabilmek için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır.

Çözüm yöntemi :

Yöntemlerden biri zorla yeniden başlatmaktır. Zorla yeniden başlatma işlemini uygulamak için cihazın ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basınız ve yaklaşık 7 saniye kadar da basılı tutunuz. Ekran açıldığında tuşlarına basmayı bırakınız. Cihazın normal olarak açılmasını bekleyiniz ve Android Custom Binary Blocked by FRP Lock hatasının çıkıp çıkmadığını control ediniz. Eğer hata çıkmıyorsa o zaman sorun çözülmüş demektir ancak bu yöntemin her zaman başarılı olmadığını belirtelim.

İkinci yöntem :

Eğer yukarıda bahsettiğimiz ilk yöntem işinize yaramadıysa o halde uygulayabileceğiniz yöntem Kurtarma Modunda Fabrika Ayarlarına Döndürme işlemi olacaktır. Bunu uygulayabilmek için cihazınızın ses açma , home ve güç tuşuna aynı anda basılı tutunuz ve kurtarma modu ekranı gelene kadar basılı tutmaya devam ediniz. Ardından kurtarma ekranında ses tuşlarını kullanıp Wipe Data / Factory Reset t satırına geliniz. Güç tuşu ile seçiminizi onaylayınız ve işlemin tamamlanmasını bekleyiniz. Ardından cihaz yeniden başlatılacaktır. Yeniden açıldığı zaman sıfırdan kurulum yapıp cihazı yeniden başlatınız.
PUBG Taarruz Tüfekleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
YouTube Kısıtlı Modu Deaktif Hale Getirme Rehberi
TikTok Üzerinde Yaş Değişikliğinde Bulunma Yöntemi
Discord Netflix Botu Kullanma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)