Android Cihazlarda Reklam SMS’lerini Engelleme Yöntemi

Fahri Gün 26 Kas 2017 Mobil 249  0

Android işletim sistemi tabanlı cihazlarda gelen reklam mesajlarını engellemeyi detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Maalesef cep telefonlarımıza sürekli tanımadığımız firmalardan mesajlar geliyor ve bundan elbette rahatsız oluyoruz. Ve bunları şikayet etmek çok uğraştırıcı bir durum.  Onun yerine çok daha meşakatsiz olan bir yöntem var. O da reklam firmalarını bir yardımcı uygulama aracılığı ile engellemek. Üstelik bu yardımcı uygulama dünyaca ünlü teknoloji devi Google tarafından sunuluyor. İsmi Android Messagges. Eski adı ise Google Messenger’dı. Bu bir mesajlaşma uygulaması olmasının yanı sıra aynı zamanda çok üstün bir filtreleme özelliği sunuyor.

Firmalardan gelen SMS’lerde genelde numara değil sadece isim yazar ve onları aramaya çalıştığınızda arayamazsınız. Yani onlar size ulaşır ancak siz onlara bir türlü ulaşamazsınız ve haliyle başınıza bela olurlar. Sık sık gelen bu mesajlar sizi çok sıkabilir. Fakat Android Messagges sayesinde firmalardan gelen SMS’leri engelleyebiliyorsunuz çünkü bu uygulama sadece numara bazlı değil isim bazlı da çalışıyor.

Uygulamaya Geçelim:

İlk olarak Android Messagges programını Google Play Store‘dan indirelim. Bunu yaptıktan sonra uygulamanın mesaj engelleme fonksiyonu otomatik olarak başlayacaktır.

Engelleme işlemini yapabilmek için de rahatsız olduğunuz SMS’i açın ve sağ üst köşede bulunan üst üste üç nokta işaretine bir kez dokunarak menü arasından Kişiler ve Seçenekler yazısına dokunun. Açılan pencerede …… Hedefini Engelle şeklinde bir yazı göreceksiniz. O yazının üzerine dokunup onay verdiğinizde artık o firma size mesaj gönderemeyecektir.

Uyarı: Android Messagges’in bu fonksiyonunun aktif olabilmesi için telefonunuzun varsayılan mesajlaşma uygulaması olarak işaretlemeniz gerektiğini hatırlatalım.

Etiketler:
Oppo R15 Nebula Special Edition Artık Satışta
Xperia XZ2 Akıllı Telefonu İndirime Girdi
Doların Yükselmesi Akıllı Telefon Pazarını Vurdu
Samsung Sonsuz Ekranı Orta Segment Telefonlarına Getirdi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)