Android Cihazda Animasyon Geçişlerini Hızlandırma Yöntemi

Fahri Gün 13 Oca 2018 Mobil 525  0

Android işletim sistemine sahip telefonunuzda animasyon geçişlerini değiştirerek telefonunuzun kasmasının önüne geçebilirsiniz. Özellikle giriş segment modellerde oldukça faydalı olmaktadır.

Akıllı telefon dünyasında teknoloji büyük bir süratle gelişiyor. Özellikle eski veya yeni giriş segment akıllı telefonların Android işletim sisteminin sürekli yenilenen sürümlerine adapte olabilmesi çok zordur. Nihayetinde sık sık kasmalar meydana gelebilir. Bu kasmalar önleyebilmek adına animasyon geçişlerini değiştirmek uygulanabilecek önemli bir yöntemdir.

Android'i Daha Verimli Kullanmak İçin Öneriler

Bu yöntemi uygulamak için ilk olarak cihazınızın geliştiricisi konumuna erişmeniz gerekiyor.Bunun için de Ayarlar > Telefon Hakkında kısmına giriyoruz ve yapım numarasına beş kez üst üste hızlıca dokunuyoruz. Ekranda ‘Artık Geliştiricisiniz’ şeklinde bir ibare görürseniz olmuş demektir.

Şimdi de Ayarlar bölümüne geri dönüp çıkan Geleştirici Seçenekleri işaretine dokunun.

Geçiş Animasyonu Ölçeği alanından isterseniz animasyonları komple kapatabilir veya varsayılan değerinden daha farklı bir değer seçebilirsiniz. Mesela 2x olan animasyon ölçeğini 0.5′e getirebilirsiniz.

Etiketler: , ,
WhatsApp Hesabı Silindiğinde Bunlar Oluyor
Galaxy A50s Telefonu İçin Android Güncellemesi Paylaşıldı
Vivo iQOO 3 Özellikleri Belli Oldu
Nokia Marka Akıllı Telefonlar İçin VoWiFi Müjdesi!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)