Android 8.0 Güncellemesi Hangi Markana Ne Zaman Gelecek?

ibrahim KIZILIRMAK 04 Tem 2017 Mobil 697  0

Android akıllı telefonların yeni bir döneme girmesini sağlayacak olan Android 8.0 işletim sistemi için geri sayım başladı. Beta sürümleri gelmeye başlayan yeni Android sürümünün, final serisin çıkışına çok az bir süre kala en çok merak edilen konu ise yeni yazılım ne zaman akıllı telefonlara geleceği oldu. Bilindiği gibi Android işletim sistemlerinde kararlı sürüm yayınlanıyor olsa da markaların yeni sürümleri yayınlaması bir hayli zaman alıyor. Bu nedenle her markanın farklı zamanlarda Android güncellemeleri yayınladığını görüyoruz. Peki hangi marka, ne zaman Android 8.0 güncellemesini sunacak? Detaylı olarak bakalım.

Android 8.0 Güncelleme Zamanları

Tabi ki bu konuda ilk güncellemelerin Google’ın akıllı telefonlarına gelmesi bekleniyor. Google doğrudan kendi akıllı telefonlarına uyumlu olarak Android 8.0 serisini geliştiriyor. Bu nedenle de yeni işletim sistemini ilk kendi akıllı telefonlarına yayınlayacak. Hemen arkasından ise Google’ın güncelleme programlarına kayıt olan kullanıcılar güncellemeleri alabilecek. Şimdi bu markalara bakalım.

Android 8.0

LG Android 8.0 Süresi

Böyle düşünüldüğünde akla ilk gelen marka LG olarak karşımıza çıkıyor. Teknoloji devinin Google’a oldukça yakın olması güncellemeleri de kısa süre içerisinde yayınlayabileceğini gösteriyor. LG G6 serisiyle başlamak üzere güncellemenin 2-3 ay gibi bir sürede gelmesi bekleniyor. Bunun dışında LG V30 modeli de doğrudan Android 8.0 ile gelebilir.

Motorola Android 8.0 Süresi

Yine hızlı güncelleme yayınlayan markalardan biri olarak dikkat çeken Motorola’nın da yeni işletim sistemi güncellemesini çok kısa süre içerisinde yayınlaması bekleniyor. Muhtemelen Moto Z modellerinde göreceğimiz yeni işletim sistemi, Kasım ayına kadar yayınlanmış olacak. İlke beklenti bu yönde.

HTC Android 8.0 Süresi

Google yakın firmalardan biri olsa da Android Nougat sürecinde bazı sorunlar yaşayan HTC’nin, yeni akıllı telefonu HTC U11 serisinden başlamak üzere Aralık veya Ocak ayı gibi yeni işletim sistemi güncellemesini yayınlaması bekleniyor.

Samsung Android 8.0 Süresi

Samsung’un çok fazla modeli olduğu için uyum sürecini biraz daha uzun tuttuğunu biliyoruz. Bu nedenle Samsung’un yaklaşık 6 ay gibi bir süre sonra güncellemeleri yayınlaması bekleniyor. Muhtemelen ilk olarak Galaxy Note 8 akıllı telefonlarının da Android 8.0 sürümüyle geldiğini göreceğiz.

Sony Android 8.0 Güncellemesi

Güncelleme konusunda son günlerde bir hayli hızlanan Sony’nin yeni güncellemeleri de ilk yayınlayan firmalardan olması bekleniyor. Markanın yeni güncellemelerini 4 ay gibi bir süre sonra yayınlaması bekleniyor.

Android Telefonlarda Kullanabileceğiniz Uyku Takibi Programları
OnePlus 9 Serisinin Teknik Özellikleri Belli Oldu
iPhone Numara Gizleme Yöntemi
BiP Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)