Android 11’in Öne Çıkan Özellikleri

Fahri Gün 25 Mar 2021 Mobil 306  0

Bu yazımızda Android 11 işletim sisteminin öne çıkan özelliklerine değinmekteyiz. İşte Android 11 hakkında bilmeniz gerekenler…

İşletim sistemlerinden Android her yıl yeni bir sürüm ile karşımıza çıkmaktadır. Hali hazırda en güncel Android sürümü ise Android 11 olup bu yazımızda Android 11 işletim sistemini daha yakından tanımak isteyenler için Android 11’in öne çıkan özelliklerine değineceğiz.

Yeni Görüşmeler Sekmesi

Android 11 , bildirimleri ve konuşmaları birbirinden ayırabilmekte olup böylece kullanıcılar iletişimlerinde önemli içeriklere daha iyi bir şekilde ulaşabiliyor. Aynı zamanda varsayılan klavye uygulaması olan Gboard, formlarla ilgili bilgileri otomatik olarak doldurabilme yeteneği de sunuyor.

Akıllı Ev Cihazlarıyla Etkileşim

Akıllı ev ürünleriyle haşır neşirseniz Android 11 işletim sistemi sizin için gayet iyi bir özellik sunuyor. Güç düğmesine uzun basarak özel bir menüye erişebiliyor, evinizdeki medya ürünlerini kolayca kontrol edebiliyorsunuz.

Dahili Ekran Kaydı

Android 11 işletim sisteminde sunulan belki de en iyi dahili fonksiyon ekran kaydı olup, bu fonksiyon aslına bakarsanız bazı markalar tarafından arayüz yazılımları ile zaten yıllardır sunulmakta idi ancak Android’in saf halinde de artık dahili ekran kaydı kullanılabiliyor. Bu bağlamda yeni özellik, ekran kaydetmek, ses kaydetmek için bire bir gözüküyor.

Alışkanlık Takibi

Günlük tahmin araçları Android 11 yazılımı ile daha iyi çalışıyor. Mesela uyku düzenini takip etmek konusunda gayet faydalı oluyor. Eğer düzenli bir şekilde uyku takibi uygulamasını açmaktaysanız işletim sisteminiz bunu algılayıp sabahları uygulamayı ana ekranınıza taşıyacak. Böylece daha hızlı bir şekilde erişmeniz mümkün olacak.

Moto X30 Pro Telefonunun Tanıtılmadan Satışa Sunulması Bekleniyor
Hava Durumu Alanında En Başarılı Uygulamalar
Vivo V25e Teknik Özellikleri Belli Oldu
Asgari Ücretle Alınabilecek Giriş Segment Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)