Andorid Uygulamalardaki Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

NETHANESİ 21 Nis 2016 Teknoloji 5.165  0

Özellikle çok sık kullandığımız Facebook veya Twitter gibi programlar için Maalesef veya Ne Yazık ki ile başlayan hata mesaj ekranlarına bütün Android kullanıcıları alışıktır. Uygulama bir anda kapanır ve ekranda Facebook veya Twitter durduruldu biçiminde bir hata mesajı belirir. Uygulamayı yeniden açtığınızda problemsiz çalışıyorsa bir şey yapmanıza gerek yok yalnız bu durum sürekli yeniden ediyorsa son derece can sıkıcı bir durumdur.

Genelde bu hata mesajının nedeni uygulama ile alakalı telefonun ön belleğinde çok fazla veri birikmesi veya uygulama hakkında hatalı bir çerezin saklanmasıdır. Durduruldu veya durdu biçiminde hata veren her uygulama için uygulamanız gereken çözüm son derece kolay. İlgili programa ait geçici verilerin bütününü temizlemek. Durduruldu hatasını çözüme ulaştırmak için:

    Ayarlar menüsünden Uygulamalar menüsünü takip edin.

    Listelenen programlar içerisinden problem çıkartan uygulamayı bulun.

    Uygulamanın üzerine dokunarak Uygulama Bilgileri sayfasını açın.

    Depolama başlığı altındaki Verileri Temizle ve Ön Belleği Temizle düğmelerine dokunun.

Bu prosedürü yaparken dikkatli olmanızda yarar var. Çünkü Verileri Temizle düğmesine bastığınız anda örnek olarak WhatsApp üzerinden alıp gönderdiğiniz bütün fotoğraf ve videolar silinecektir. Bu prosedürü gerçekleştirmeden önce yedek almanızıöneririz. Ön Belleği Temizle düğmesine bastığınızda örnek olarak Instagram hesabınızdan çıkış yapmış olursunuz. Yine bu düğmeye basmadan önce hesabınınızın kullanıcı adını ve şifresini hatırladığınıza emin olmalısınız.

 

 

200 TL’den Düşük Olan İşe Yarar Teknolojik Ürünler
Bir Çocuğa Tablet Almak İçin En Uygun Yaş
TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
MAC Adresi Engelleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)