Alexa Değerini Hızlı Düşürme

Alexa Değerini Hızlı Düşürme Yöntemleri

NETHANESİ 01 Nis 2016 Webmaster 913  0

Bu makalemizde sizlere Alexa değerinizi hızlı düşürme yöntemleri için, kendi edindiğimiz tecrübeler ile püf noktalar paylaşacağız.

1- Alexa Rank

Alexada en hızlı düşüş yöntemlerinden biri şüphesiz ki, Alexa’nın kendine ait, sıralama widgetini sitenize eklemektir. Bunun ne mi faydası olacak? Sitenize her gelen ziyaretçilerin tarayıcısı tarafından Alexa’ya giriş bilgisi gönderilir. Buda sizin için rakiplerinize göre avantaj olacaktır. Alexa rank widget eklemek için tıklayın.

2- Alexa Toolbar

Alexa Toolbar, tarayıcınıza yüklenen ve sitelerin  alexa değerini otomatik ve hızlı bir şekilde öğrenmenizi sağlayan alexa eklentisidir. Alexa toolbar kullanan kullanıcıların sitenize girmesi daha hızlı düşmenizi sağlayacaktır. Bunun da widgetle aynı mantığı vardır. Toolbar ile giriş yapıldıkça alexaya bilgi gönderilir. Alexa toolbar eklentisini tarayıcınıza yüklemek isterseniz tıklayın.

3- Backlink

Backlink, bir sitede sizin linkinizin paylaşılmasıdır. Eğer özellikle ülke sıralamanızda daha hızlı düşüşler yaşamak istiyorsanız, düzenli olarak o ülkenin ileri gelmiş sitelerinden backlink alabilirsiniz. Backlink ile ilgili ayrıntılı makaleyi yakında paylaşacağım.

4- Refresh Kodu

Sitenize refresh kodu ekleyebilirsiniz. Belli aralıklarla sitenize refresh kodunu eklediğiniz sayfalar, sayfayı yenileyecektir. Bu da sitenizdeki ziyaretçileri yeniden siteye gelmiş gibi gösterip, tekrar alexa bilgisi gönderecektir. Bu şekilde alexa değerinin düşmesi hız kazanacaktır.

5- Özgün ve Faydalı İçerik

Sitenizin alexa değerinde düşüş yaşatmanın en önemli etkenlerinden birisi de tamamen özgün, güncel, ilgi çekici, faydalı bilgiler girmenizdir. Özgün bir şekilde gireceğiniz bu makaleler, ziyaretçileri sitenizde tutacak bilgiler içermelidir. Bu şekilde hem alexada düşüş yaşarsınız, hem de Google amcada değeriniz artar.

6- Sitenize Yorum Yapılmasını Sağlamak

Özellikle blog sitesi olanlar, sitenize yorum yapılması alexa değerinizde düşüşe aşırı etkili olacaktır. Demedi demeyin!

Soru ve sorunlarınızı konu altından sorabilirsiniz. Kolay gelsin…

 

WordPress’e Katkıda Bulunmanın Yöntemleri
Blogdan Para Kazanabilmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Etkili Bir Alan Adı Oluşturmak İçin İpuçları
İyi Bir Blog Yazarı Olabilmenin Şartları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)