Aktif Gürültü Engelleyici Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 01 Mar 2021 Teknoloji 307  0

Yeni içeriğimizde aktif gürültü engelleyici ile ilgili olarak bilmeniz gerekenlere değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Aktif gürültü engelleyici fonksiyonu sayesinde giyilebilir cihazlar veyahut diğer benzeri cihazlarda ses konusunda önemli bir avantaj elde edebiliyorsunuz. Çünkü aktif gürültü engelleme fonksiyonu etrafta olan istenmeyen sesleri engelleyerek kullanıcılara daha iyi bir deneyim sağlıyor.

Gürültü engelleme teknolojisine sahip olan kulaklıklar mikrofondan veya yonga setinden yardım alıp dışarıdan gelen gürültüne denk olacak şekilde anti gürültü uygular. Yani burada amaç dışarıdaki gürültüyü tamamen duymamanızı sağlamak değildir. Eğer böyle olsaydı o halde kulaklık ile dışarıda dolaşırken hiç güvende olmazdınız. Ancak elbette yine de aktif gürültü engelleme özelliği bulunan bir kulaklık müzik dinlerken etrafa, özellikle de karşıdan karşıya geçtiğiniz esnalarda daha fazla dikkat etmeniz gerekecektir.

Aktif gürültü engelleme özelliğinin doğru çalışması ile ilgili en önemli hususlardan biri kulaklığın kulağı ne kadar iyi kavradığıdır. Hem aktif gürültü engelleme hem de pasif gürültü engelleme hususunda fiyat, kalite için belirleyici bir unsurdur. Yani burada da tabiri caizse ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı işliyor. 1000 TL’lik bir aktif gürültü engelleme özellikli kulaklık ile 2000 TL’lik bir aktif gürültü engelleme özellikli kulaklık arasında özelliğin kalitesi bakımından büyük farklılıklar bulunabiliyor. Bu noktada kullanıcının aktif gürültü engelleme özellikli bir kulaklık almadan önce iyi araştırma yapması gerekiyor.

Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)