Akıllı Telefonda Silinen Numaraları Geri Getirme Yöntemi

Fahri Gün 22 Mar 2021 Mobil 504  0

Telefonunuzda rehberinizdeki kişiler eğer silindiyse silinen numaraları nasıl geri getirebileceğinizi anlatıyoruz.

Telefon rehberinizdeki bir kişiyi istemeden de olsa bir kez muhakkak silmişsinizdir. Peki kaybettiğiniz numarayı geri getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Yeni yazımızda size bu hususta yapmanız gerekenler anlatıyoruz. Başlayalım!

İlk olarak her iki yöntemi de uygulayabilmek için kişi rehberinizin önceden iCloud servisi veya Gmail serisi ile entegrasyon olması gerekmektedir. Eğer bu servislerle yedeklemeyi aktif hale getirmediyseniz rehberinizden silmiş olduğunuz kişiyi kurtarmanız bu yöntemle mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda bu servisleri kullanıyor olsanız dahi sildiğiniz numarayı son otuz gün içerisinde sildiyseniz geri getirebilmektesiniz. Eğer bu şartları zaten sağlıyorsanız aşağıdaki yöntemleri kullanarak işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Silinen Numara Nasıl Geri Getirilir?

Android’de silinen numaralı geri getirme yöntemi

İlk olarak Google Kişiler internet sitesini açınız ve sol kısımda yer alan menüden Kişiler sekmesini seçiniz. Daha Fazla seçeneğini seçerek Kişileri Geri Yükle butonuna tıklayınız. Böylece silmiş olduğunuz numaralar geri gelecektir.

iPhone’da silinen numaralı geri getirme yöntemi

iPhone telefonda silinen bir numarayı geri getirmek için ilk olarak Ayarlar uygulamasını açınız ve oradan iCloud sekmesine giriniz. Kişiler kutucuğunu kapalı hale getiriniz. Uyarı ekranı çıktığında iPhone’umda Tut seçeneğine basınız ve Kişiler kutucuğunu açık hale getiriniz. Sonrasında da Birleştir kutucuğuna tıklayınız.

Böylece hem iPhone hem Android telefonunuzda sildiğiniz bir numarayı geri getirmiş oldunuz. Eğer adımları uygularken bir hata ile karşılaştıysanız aşağıdaki yorum bölümüne mesaj yazarak bizden destek alabilirsiniz.

Etiketler:
WhatsApp Sohbet Kilitleme Rehberi
Hoparlör Temizliği Yapma Rehberi
iPhone Ekran Mesafesi Özelliğinin Aktifleştirilmesi Rehberi
Ödemeli Arama Yapma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)