Akıllı Telefon Sahipleri Hakkında İlginç Bir Gerçek Ortaya Çıktı

Fahri Gün 25 Nis 2018 Mobil 278  0

Akıllı telefonlar ile ilgili DeltaDNA tarafnıdan yapılan bir araştırma sonucunda ilginç sonuçlar ortaya konuldu. Akıllı telefon sahipleri hakkında yapılan bu araştırma ilginç bir gerçeği açığa çıkardı. 

Günümüzde akıllı telefonlar giriş segment, orta segment ve üst segment olarak üç klasmana ayrılıyor. Pazarda yapılan bu ayrım kapsamında 1000 TL ve altı telefonlar giriş segmente ait pazarda,  1000 TL – 2000 TL arasındaki telefonlar orta segment pazarda ve 2000 TL üzerindeki modeller üst segment pazarda kabul ediliyor. Peki üst segment modelleri alan kullanıcılar telefonlarını ne amaçla alıyor? İşte DeltaDNA araştırması bunu ortaya çıkardı.

Araştırmanın sonuçlarına göre üst seviye akıllı telefon satın alan kişiler en çok mobil oyun oynamak için o parayı veriyor. Mobil oyunlardaki grafik kalitesi de geliştiği için artık oyuncular akıllı telefonlarından oyun oynamaya da sıcak bakıyor. Elbette iyi  bir oyunu oynayabilmek için güçlü bir akıllı telefona sahip olmanız gerekiyor. İşte mobil oyunların en çok pahalı akıllı telefonlarda oynanmasının da sebebi bu.

Araştırmanın souncuna göre en çok oyun iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde oynanıyor. Bu üç modeli Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL takip ediyor.  Bu akıllı telefonlara sahip olanlar oyun içi satın alımları en fazla gerçekleştiren kullanıcılar. Bu sebeple mobil oyun geliştiricilerinin en çok pahalı akıllı telefon sahipleri sayesinde gelir elde ettiğini söyleyebiliriz.

Huawei P Smart 2019 Detaylı İnceleme
Android Pie Karanlık Mod Kullanımı Detaylı Anlatım
Android Telefonlarda Kullanılabilecek iOS Özellikleri!
Avast Mobil Antivirüs Pro Ne Gibi Özelliklere Sahip?

Yorum Yapmayı Unutmayın :)