AirPods veya AirPods Pro Suya Düşerse Yapılması Gerekenler

Fahri Gün 08 Şub 2021 Teknoloji 175  0

AirPods veya AirPods Pro cihazları suya düştüğünde ne yapılması gerekiyor? Bu cihazların suya karşı dayanıklılığı bulunuyor mu? Yeni yazımızda bu soru işaretlerini gideriyor olacağız.


Su geçirmezlik terimi cihazın içerisine sıvı girmesinin imkansız olduğu anlamına gelmektedir ancak aslına bakarsanız hiçbir elektronik cihaz tamamen suya karşı geçirmezlik sağlayamamaktadır. Bu nedenle zaten 1 metre, 30 dakika gibi şartlar bulunmaktadır. Dolayısıyla su geçirmezlik teriminin bilgisayar ve telefon gibi çok sayıda çıkışa sahip ürünler için çok zor dolduğunu ancak elbette kullanılan malzeme kalitesi ve diğer etmenler ile suya karşı dayanıklı olan çok sayıda telefon ve tablet olduğunu biliyoruz. Peki AriPods ve AirPods Pro kulaklık cihazlarının suya karşı dayanıklılıkları ne seviyede ve bu cihazlar su alırsa ne yapılması gerekiyor?

AirPods kullanıcıları dikkat !


AirPods ürünlerinin hem birincil hem ikinci nesil versiyonlarının su geçirmezlik veyahut suya dayanıklılık sertifikası bulunmamakta olup böylece bu cihazlar kolayca su içerisinde kalabilir. Dolayısıyla yoğun yağmur yağarken bu kulaklıkları takmak kulaklıkların bozulmasına sebebiyet verebilir. Öte yandan pek çok kullanıcı bu kulaklıkları spor yaparken takmaktadır ve kulaklıkların IP X4 sertifikası bulunmakta olup hafif derecede su ve tere karşı dayanıklılığı bulunsada fazla yağmur yağdığı durumlarda su alabilir ve aynı zamanda taşıma çantasının herhangi bir dayanıklılık sertifikası bulunmadığından suya karşı dayanıklı değildir ve bu durumda çantasını yağmurdan ve hatta terden korumanız gerekmektedir.


Su alan AirPods nasıl kurutulur?


Eğer AirPods cihazınızın içerisine su girdiyse ilk olarak cihazı tüy bırakmayan kuru bir bez yardımıyla siliniz ve ardından açık ve sıcak bir alanda kurumaya bırakınız. Bu şekilde ürünü yaklaşık sekiz saat boyunca bekletip kullanmayınız ve ardından çalıştırmayı deneyiniz. Taşıma çantasının ıslandığı durumlarda da yine benzer adımları kullanın ve ek olarak baş aşağı olacak şekilde kurumaya bırakın.

Etiketler: ,
PS5 GameShare Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Honor V7 Pro Modeli Çıkışını Gerçekleştiriyor
Elektronik Komponent Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Popüler Çağrı Kaydı Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)