Adobe Reader Tanımı ve Uygulamanın İşlevleri

Fahri Gün 25 Eyl 2017 Bilgisayar 663  0

Adobe Reader’ın ne olduğu ve ne gibi işlevlere sahip olduğu ile ilgili bilgiler veriyoruz.

Adobe Reader, günümüzün popüler PDF açma programlarındandır. PDF uzantılı dosyaları çalıştırabilmek için bu programı indirebilirsiniz. Sorunsuz ve pratik bir kullanımı vardır.

Adobe Reader sadece PDF okumayı değil, aynı zamanda düzenlemeyi de sağlıyor. Mesela sağ üstte bulunan Araçlar, Yorum, İmza alanlarından PDF üzerinde düzenlemeler yapabiliyorsunuz. İmza, dosyanızın üzerine imza bırakmanıza yarıyor. Özellikle kendinize has PDF çalışmalarında size ait olduğunu belirtmek için kullanabilirsiniz. Yorum alanından da PDF dosyanıza yorum ekleyebilirsiniz.

Program üzerinden PDF dosyanızı mail aracılığı ile başkasına gönderebiliyor, yazıcı ile çıkarabiliyor ve dosyayı kaydedebiliyorsunuz. Bu seçenekler sol üst kısımda yer alıyor. Aynı zamanda yine üst kısımda çeşitli görünüm ayarları yapabiliyorsunuz. Mesela yakınlaştırma yapabiliyor, sayfa boyutlarını ayarlayabiliyorsunuz. Adobe Reader tasarımsal olarak çok güzel bir düzene sahip. Türkçe de olduğu için her şeyi zorlanmadan bulabiliyorsunuz. İhtiyacınız olan önemli özellikler elinizin altında.

Adobe Reader genel itibariyle hem PDF okuma hem de düzenleme programıdır. Uygulama hem ücretsiz hem ücretli sürümü vardır. Ücretli sürümde özellikleriniz biraz daha fazladır.

Etiketler:
MacOS Cihazda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi
Bilgisayar Üzerinde Basitçe Çizim Yapabileceğiniz 5 Çizim Programı
Uygulama Düzgün Başlatılamadı 0xc0000005 Hatasını Çözme Yöntemi
Samsung Tablet Kategorisinde Dikkat Çeken Bir Başarı Daha Yakaladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)