Adobe Reader Benzeri Ücretsiz PDF Uygulamaları

Fahri Gün 17 Eki 2019 Teknoloji 312  0

Adobe Reader, PDF döküman uygulamaları hususunda hem popüler hem ücretsiz bir uygulama olsada hiç alternatifi de yok değil. Yeni içeriğimizde Reader benzeri ücretsiz PDF uygulamalarına değindik.


Adobe Acrobat Reader benzeri pek çok uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar PDF ile alakalı işlerin pratik bir şekilde yapılabilmesine imkan tanıyor. İşte bunlardan sizin için derlediklerimiz…


FoxitPDF Reader


Bu uygulama hem kullanışlı hem de basit arayüze sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Ücretsiz olarak hizmet veren PDF uygulamaları arasından sıyrılmayı başyaran FoxitPDF Reader, listemizde kendisine yer bulmayı başarıyor. Tavsiye edebileceğiniz uygulamalar arasındadır.


PDF Element


Bu uygulama çok fazla platform için destek sunmasıyla dikkat çekiyor. Sahip olduğu çok sayıda özellikle de Adobe Acrobat Reader uygulamasıyla adeta yarışta. Uygulamanın mobil cihazlar için özel sürümü ve bilgisayarlara dönük işletim sistemleri için özel sürümleri bulunuyor. PDF dosyalarını Word, HTML gibi dosya türlerine çevirebilme fırsatı da sunuyor. Fonksiyonel bir PDF aracı arayanlar için gayet ideal.

PDFExpert for Mac


İsminden de anlaşılabileceği üzere MacOS işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirilen bu uygulama, gerek grafik görüntüleme niteliği gerekse kullanışlı, pratik arayüzü ile kullanıcıların bir hayli hoşuna gidecek türden. Ancak bu uygulama ücretsiz deneme süresi kapsamında veriliyor yani normalde ücret isteniyor.


Apple Preview:


Apple tarafından ortaya konulan bu uygulama, PDF işlemlerinizi hızlıca yapabileceğiniz son derece makul bir yazılım. Uygulamayı iOS ve MacOS desteğine sahip cihazlarda herhangi bir indirme yapmadan kullanabilmeniz mümkün çünkü varsayılan halde geliyor.


Samatra PDF


Açık kaynak kodlu bir PDF uygulaması olan Samatra PDF, sahip olduğu potansiyel ile dikkat çekiyor. Uygulama o kadar fazla özelliğe sahipki sadece PDF ile alakalı olduğunu söylemek yanlış olur. Gönüllü bilgisayar yazılımcılarının bir araya gelerek ortaya koyduğu bu uygulama XML, EPUB, HTML gibi dökümanlar için destek sağlamakta.


CamScanner PDF Reader


Bu uygulama oldukça sağlam bir PDF desteği sunuyor. PDF oluşturma, düzenleme ve indirme imkanı tanıyor. PDF fakslama gibi özellikleri de bulunuyor ancak fakslama özelliğini kullanabilmek için ücret ödemek gerekiyor. Uygulamanın ücretli sürümü aynı zamanda 10 GB alana sahip. Yine de ücretsiz sürümüyle de yapabileceğiniz pek çok şey var. Uygulamanın hem iOS hem Android platformu için piyasaya sürüldüğünü de ifade edelim.

Biçerdöverler Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Sosyal Medyanın Yaygın Hale Gelmesinin Nedenleri
Drop Shipping Hakkında Bilgiler
Hybrid Motor Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)