Adobe Flash Player’i Silme Yöntemi

Fahri Gün 19 Mar 2021 Teknoloji 485  0

Bu içeriğimizde Adobe Flash Player’ın nasıl kaldırılabileceği hakkında bilgiler vermekteyiz. İşte konuya dair detaylar…

Kuruluşu 1996 yılına dayanan Flash, video akışı yapma ve çevrim içi oyun oynama konusunda en popüler yöntem idi. Ancak akıllı telefon çağına ayak uyduramamıştı.

Adobe Flash Player ömrünü 2020 yılının sonu itibariyle tamamlamıştı. Bunun nedeni pek çok güvenlik sorunu içermesi idi. Bu nedenle programın ve programa dair tüm eklentilerin bilgisayarınızdan kaldırılması önerilmekte. Peki bu işlemler nasıl yapılır? Bu adımları üçüncü taraf pek çok temizlik uygulaması otomatik olarak da uygulayabilmektedir ancak genellikle bu tarz uygulamaların iyi çalışması için ücretli sürümlerini kullanmak gerekmekte. Biz yazımızda manuel olarak Adobe kendi sitesinden sunulan araç kullanılarak nasıl yapılabileceği konusuna değindik.

Windows üzerinde Flash Player kaldırma :

İlk olarak Adobe internet sitesini açın ve Flash Player Uninstaller aracını indirin. Ardından Player kullanan tüm programları kapatın. Flash Player Uninstaller aracını çalıştırın ve işleminiz tamamlandığı zaman bilgisayarınızı en baştan başlatın.

İşlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarı tekrar açtığınız zaman C:\ Windows \ system32 \ Macromed \ Flash klasöründe dosyalar bulunuyorsa bu klasörde yer alan tüm dosyaları da kaldırmanızı tavsiye etmekteyiz.

Etiketler:
Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)