Adobe Alternatifi Programlar

Fahri Gün 19 Kas 2020 Teknoloji 291  0

Yeni yazımızda Adobe programlarına alternatif olarak kullanabileceğiniz yazılımlara değiniyoruz. İşte Adobe alternatifi ücretsiz yazılımlar…


Linux tabanlı işletim sistemine sahip cihazlar kullananlar veya Windows işletim sistemi olup Adobe kullanmak istemeyenler için Adobe alternatifi yazılımlar bulunuyor. Söz konusu yazılımlardan tamamen ücretsiz ve popüler olanları sizler için açıklıyoruz.


GIMP


Alanında köklü, eskiye dayanan programlardan biridir. Özellikle de Linux işletim sistemi bulunan cihazlarda kullanılması tavsiye edilebilir. Eski ancak özellikleri çeşitlidir ve tamamen ücretsiz bir yapıda olup açık kaynaklı da olmasıyla eklenti desteği epey geniştir. Görüntü düzenleme işlemleri için kullanılabilecek en iyi ücretsiz yazılımlardan biridir.


Inkspace


Illustrator’ı aratmayacak kadar fazla özelliği bulunan program açık kaynaklıdır. Linux, Windows , macOS üzerinde kullanılabilir. Vektör tabanlı tasarımlar, afiş tasarımları ve çizimler için de kullanılabilecek olan Inkspace programının kullanımı da gayet basit olup ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz en iyi programlar arasındadır.


Openshot


OpenShot programı standart bir kullanıcı için video düzenleme işlemlerini ücretsiz olarak yapma imkanı tanıyan oldukça pratik bir yazılımdır. Linux, macOS ve Windows işletim sistemlerinde sorunsuzca kullanabildiğiniz OpenShot programı değerlendirmeye alabileceğiniz yazılımlardan biridir.


Photopea


Photoshop’un klonu olmasıyla size kullanım hususunda bir yabancılık hissettirmemekte olan Photopea internet aracını kullanabilmek için herhangi bir üyelik oluşturmanız gerekmez. Özellikle hızlı bir çözüm aradığınız ve Adobe harici bir araca ihtiyaç duyduğunuz anlarda Photopea epey işinize yarayabilir.
Fotoğraflarda Arka Plan Silmek İçin Kullanabileceğiniz Araçlar
Net Framework Hakkında Bilinmesi Gerekenler
HTS Kaydı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Google Dijital Atölye Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)