Ace Combat 7 Detaylı İnceleme

Fahri Gün 18 Mar 2019 Oyun 432  0

Bandai Namco tarafından geliştirilip yayınlanan Ace Combat 7 ile ilgili bir inceleme içeriği hazırladık. İncelememizi okuyarak oyun hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ace Combat 7 oyununun genel itibariyle saf aksiyonun önemli örneklerinden biri olduğunu söylemek mümkün. Bazı oyuncular Ace Combat 7’yi simülasyon oyunlarıyla karşılaştırsada aslında arcade bir tarza sahip. Bu sebeple Ace Combat 7’yi gerçekçilik bağlamında değerlendirmek pek doğru olmayacaktır.

Çok sayıda uçak seçeneği

Ace Combat 7’de oyuncuların faydalanabileceği çok sayıda farklı tipte araç bulunuyor. F16 ve daha pek çok farklı uçağa sahip olabiliyor ve bu uçakları modifiye edebiliyorsunuz. Uçakları geliştirebilmek için oyunda kazanmış olduğunuz puanları kullanıyorsunuz. Puanlarla uçakların silahlarını ve parçalarını geliştirebiliyorsunuz.

Beklentilerin üzerinde bir hikaye yapısı

Oyunun güçlü bir hikayeye sahip olduğunu ifade etmek gerekiyor. Hikaye olarak Osean Federation ile Kingdom of Erusea arasındaki savaşı konu edinmekte. Oyundaki hikaye hazırlanan ara sahneler ile kullanıcıya anlatılmakta. Oyun müzik ve seslendirmeler bakımından da oldukça tatminkar. Ortalama bir İngilizce’yle dahi hikayeyi rahatlıkla özümseyebilirsiniz. Hikaye anlatımının oyuncuyu yoracak bir tarafının bulunmadığını belirtelim. Yani yalın bir anlatım mevcut. Açıkçası bu tarz oyunlarda genelde hikaye tarafı pek güçlü değildir. Ancak Ace Combat 7 bu konuda farklı bir oyun ve bu yönüyle takdiri hak ediyor. Oyunda yer alan uçaklar görünüş itibariyle aynı fakat performans anlamında pek gerçekçi değil. Açıkçası bunu bir eksi olarak değerlendirmek de yanlış olacaktır çünkü az önce de ifade ettiğimiz gibi simülasyon üzerine kurulu bir oyun değil.

Zorlayıcı oyun deneyimi

Bazı oyunlarda zorluk seviyeleri oldukça düşükken bazı oyunlar ise bu hususta epey zorlayıcı olabiliyor. Bu oyundaki normal zorluk seviyesinin ise zaman zaman zorlayıcı olabildiğini söylemek mümkün. Normal zorluk seviyesinde dahi bazı bölümleri tekrar tekrar oynamak durumunda kalabiliyorsunuz. Kontrol ayarları hususunda oyuncuya iki farklı oynanış sisteminin sunulduğunu belirtelim. Dilerseniz gamepad çubuğunu sağa sola yatırarak, dilerseniz de advanced mod ile uçağı tam anlamıyla kontrol ederek kullanabilirsiniz.

Güçlü grafikler

Oyun grafiksel açıdan da oldukça iddialı. Özellikle ışıklandırma efektleri olarak sınırlarını zorladığını söyleyebiliriz. Oyunda yer alan kokpit kamerasının da çok güzel gözüktüğünü ayrıca ifade etmek gerekiyor. Kokpitin camında yer alan yağmur damlaları ile birlikte görsel şölen oyuncuları çağırıyor. Grafikleri güzel olan ve güçlü bir oynanışa sahip olan bir oyun optimizasyon konusunda da bekleneni verebilirse tabiri caizse tadından yenmez. Ace Combat 7 için de aynı şeyin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

NetHanesi Puanı: 89 / 100

Netice İtibariyle Ace Combat 7’nin görsel olarak güçlü, arcade anlamında zengin bir oynanışa sahip bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bu seriyi daha önce oynamış ve beğenmişseniz Ace Combat 7’den de memnun olacağınızı düşünüyoruz.
Etiketler:
Mafia Trilogy Fiyatı Yarı Yarıya İndi
Dead Cells, Hafta Sonuna Özel İndirim Aldı
FIFA 22 Yılbaşına Özel İndirim Aldı
Steam’de Büyük Kış İndirimi Başladı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)