AC Origins İnceleme

Fahri Gün 19 Ağu 2019 Oyun 351  0

Assassin’s Creed Origins oyununun artı ve eksi yönleri nelerdir? Yeni içeriğimizde detaylarıyla değiniyoruz.

Assassin’s Creed serisinin önemli oyunlarından Assassin’s Creed Origins, piyasaya sürüldükten sonra büyük bir dikkat çekmeyi başarmıştı. Aslına bakarsanız seri son zamanlarda epey kötü durumdaydı ancak Assassin’s Creed Origins ile tekrar toparlandığını söylemek mümkün. Eğer önceki AC oyunlarını da oynadıysanız, AC Origins ile değişimin büyüklüğünü hemen hissedebilirsiniz. Nitekim oldukça farklı bir oyunla karşı karşıya kaldık.

Zengin görevler

AC Origins, gerek mekanikleri gerekse oynanışı çok daha farklı olan bir yapım oldu. Örneğin oyunda karakterinizin çok daha fazla yan görevi var ve bu yan görevler birbirlerinden ciddi oranda farklılık arz ediyor. Bu da açıkçası oyuna keyif katıyor. AC Origins, serinin eski oyunlarına nazaran kesinlikle çok daha uzun. Oyunu bitirmek için epey uzun bir zamana ihtiyaç duyuyorsunuz. Haritası da epey büyük ve gidebileceğiniz birbirinden farklı pek çok konum bulunuyor. Haritanın farklı bölümlerinde tamamen farklı bir atmosfer de hissedebiliyorsunuz. Örneğin bazı yerlerde hava çok daha kapalı ve bitki örtüsü farklı. Aynı zamanda şehirlerin kültürleri de farklılık arz ediyor. Böylece oyuncuların çok daha iyi bir deneyim elde edebilmesi mümkün oluyor.

Güçlü mekanikler

Oyunun mekaniklerinin de epey değiştirildiğini belirtelim. Önceki oyunlara nazaran çok daha fazla silah ve farklı saldırı kombinasyonları bulunuyor. AC Origins’te karakterimizin level sistemi de bulunuyor. Seviye geliştikçe karakter gelişim ekranında yeni yetenekleri açabiliyorsunuz. Aynı zamanda silahları değiştirebiliyorsunuz. Karakterinizin zırhlarını geliştirip çok daha güçlü bir hale getirebiliyorsunuz. Level yükseldikçe sağlık seviyesinde de doğru orantılı olarak bir artış gözlemleniyor. Bu da oyundan alacağınız keyfi arttıracaktır çünkü oyundaki npclerin de level sistemi ve buna göre belli bir sağlık seviyeleri bulunmaktadır. Güçlü npclere karşı başarılı olabilmek için karakter seviyenizi yükseltmeniz gerekecektir.

Güçlü hikaye

AC serisi hikaye anlamında genellikle zengin ve iddialı olmuştur. Yeni oyunun daha da öteye taşıdığını söyleyebiliriz. Nitekim olması gereken de buydu çünkü AC serisinin hikayesinin yenilenmeye, hikayenin kökenine inilmesine ihtiyaç vardı. Suikast birliğinin nasıl oluştuğunu, kim tarafından nasıl kurulduğunu bu oyunda görebilmekteyiz. Hikayede ilerledikçe oyun çok daha heyecanlı bir hale gelecek. Görevlerin de sıkıcı olmadığını söylemek gerekiyor.

Gemi savaşları var ancak…

Oyunda gemi savaşları da bulunuyor ancak gemi savaşları önceki AC oyunlarına nazaran daha az tutulmuş. Bu durum pek çok oyuncunun hoşuna gidecekken bazı oyuncular için de üzücü olacaktır. AC serisi, AC 3’ten beri gemi savaşlarını sıklıkla karşımıza çıkarmıştı.

Mecay intikam ateşiyle yanıyor

Oyundaki ana karakterimiz olan Sivalı Mecay , intikam ateşiyle yanıp tutuşmakta, bu ateş çok daha farklı kıvılcımlara neden olmaktadır. AC Origins’te uçsuz bucaksız haritalarda istediğiniz gibi gezinebilir, görevden göreve koşabilirsiniz. Genel olarak oldukça başarılı bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız kesinlikle denemelisiniz.
Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi
Play Store Platformunda Ülke Değiştirme Yöntemi
Pawn of the Dead İncelemesi
Little Nightmares 2 İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)