5000 mAh Bataryanın Dayanıklılığına Dair Veriler

Fahri Gün 04 Ara 2021 Mobil 451  0

Bu içeriğimizde 5000 mAh bataryaya sahip olan akıllı telefonların şarj konusunda ne kadar dayanıklı olduklarına değiniyoruz. İşte detaylar…

Telefon seçerken kullanıcıların genelde en dikkat ettiği hususlardan birisi batarya kapasitesi olup, bir telefonun uzun süre boyunca tekrar şarj edilmemesini sağlayan temel unsur olarak kapasitesi yüksek bataryalar gösteriliyor.

Bir zamanlar 5000 mAh bataryaya sahip olan telefonlar bir devrim olarak kabul edilirken artık günümüzde 5000 mAh bataryalı telefonlar bir standart halini almaya başladı. Peki 5000 mAh bataryaya sahip olan akıllı telefonlar şarj dayanıklılığı konusunda nasıl bir performans ortaya koyuyor? Elbette bu kullanıcıların kullanım senaryolarına göre değişkenlik gösteren bir husus olup, genel itibariyle 5000 mAh bataryaya sahip bir cihaz ekran parlaklığı kısık bir şekilde film izlendiği zaman 1 saatlik film izlemede ortalama yüzde 10 civarı şarj kaybı yaşıyor. Ancak ekran parlaklığı sonuna kadar açık bir şekilde ve işlemci performansını sonuna kadar kullanarak oyun oynadığı 1 saatlik süreçte yaklaşık yüzde 15 oranında şarj kaybı meydana geliyor.

Batarya kullanımında cihazların içerisinde bulunan üretim teknolojisinin ise çok büyük bir önemi bulunuyor. Yani şarj kullanımını sadece batarya özelliği belirlemiyor. Bunun yanında işlemci ve diğer donanımların da etkisi bulunuyor.

Günümüzde yüksek kapasiteye sahip olan popüler akıllı telefonlardan başlıcalarının ise Galaxy M51 , Realme C25s ve Galaxy M21 modelleri olduğunu belirtelim.

Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı
TikTok Jetonlarına İlişkin Bilinmesi Gerekenler
APK Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)