5 Kaliteli Metroidvania Oyunu

Fahri Gün 11 Oca 2023 Oyun 218  0

Yeni yazımızda 5 kaliteli metroidvania temalı oyuna değiniyoruz. İşte o video oyunları…

Aksiyon ve macera kategorisinin bir alt kategorisi olan metroidvania, Metroid ve Castlevania oyunlarının adlarının birleşimiyle oluşturulmuş bir isim olup, bu kategoride pek çok oyun bulunuyor. Metroidvania yapımları genelde iki boyutlu oyunlardan oluşmaktadır.

Metroidvania Oyunları:

Guacamelee

Mizahi yön bakımından kuvvetli olan yapım rengarenk bir dünyaya sahiptir. Oyun Güney Amerika kültüründen esinlenen bir yapımdır. Hikayesi ilgi çekicidir ve hızlı bir oynanışı bulunmaktadır.

Ori and the Blind Forest

Gerek mekanikleri gerek oynanışıyla öne çıkan bir yapımdır. Renkli ve sevimli bir dünyası bulunmaktadır ancak aynı zamanda duygusal tarzda da bir video oyunudur.

Blasphemous

Aykırı bir görselliği olan, piksel grafikler kullanan bir yapımdır. Ağır bir dili bulunmaktadır. Anlatmış olduğu hikayeyi takip etmek biraz zorlu olmaktadır ancak ağır bir hikaye dilinden hoşlanan oyuncuları da bu yönüyle çekmektedir.

Salt and Sanctuary

Karanlık bir dünyaya sahip olan oyun dövüş mekanikleriyle öne çıkan yapımlardandır. Dark Souls oyununa çok benzeyen bir yapımdır. Adeta onun iki boyutlu hali gibidir.

Hollow Knight

Bize göre bu alandaki en iyi oyundur. Kusursuza yakın sayılabilecek olan Hollow Knight video oyunu metroidvanianın en iyi örneklerinden biridir ve ses ile görsellik konusundaki başarısıyla öne çıkmaktadır.

Oyunlarda Başarım Sistemi
Hogwarts Legacy: Secrets of the Restricted Section Tam Çözüm
Starfield Hileleri
Oyun Dünyasında Kapalı Beta Süreci Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)