4 Yaşındaki Mate 10 Telefonu İçin Yazılım Güncellemesi Çıktı!

Fahri Gün 10 May 2022 Mobil 60  0

Huawei, artık eskiyen Mate 10 telefonunu yalnız bırakmıyor. 4 yaşında olan akıllı telefon için yeni bir yazılım güncellemesine yer vermiş durumda. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Huawei Mate serisi, akıllı telefon alanında bilinen serilerden biri ancak Mate 10 telefonunun artık oldukça eskidiği de bilinen bir gerçek. Huawei buna rağmen Mate 10 akıllı telefonunu yalnız bırakmayarak dikkat çekiyor. Gelen bilgilere göre telefon için yeni bir yazılım güncellemesine yer verildi.

Mate 10 telefonunaa 4.17 GB büyüklüğünde güncelleme geldi

Huawei Mate 10 akıllı telefonuna yönelik olarak 4.17 GB dosya büyüklüğüne sahip olan yeni bir yazılım güncellemesi yayınlanmış durumda. Paylaşılan yazılım güncellemesi OTA üzerinden dağıtılmakta ve Wi-Fi bağlantısı üzerinden edinilmesi tavsiye edilmekte. Bunun nedeni de güncelleme boyutunun çok yüksek olması olup, güncellemeyi kotalı bir internet ile indirmenizi tavsiye etmiyoruz.

Yayınlanan yazılım güncellemesi telefona EMUI 12 sürümünü kazandırmakta. Bu sürüm pek çok yeni özelliği ve telefon iyileştirmelerini beraberinde getirmesiyle öne çıkmakta. Yayınlanan güncellemeyle uygulama geçişleri , bildirim arası geçişler daha kolay olmakta ve aynı zamanda uygulamalara daha kolay erişim imkanı sağlayan uygulama klasörlerini büyütmek üzere ana ekranda dokunma ve basılı tutma fonksiyonlarının kolaylaşmasını sağlamakta.

Paylaşılan yazılım güncellemesi iki cihaz arasındaki bağlantıyı daha kolay hale getirmesinin yanı sıra çoklu ekran işbirliği fonksiyonu sunmakta ve daha hızlı dosya paylaşımı için imkanlar tanımakta. Çıkan güncellemeyle örneğin dizüstü bilgisayarınızla telefonun ekran kilidi açma hususunda cihazın şifresini girip telefonunuzun kilidini açabilmeniz gibi kimlik doğrulama özellikleri sunulmakta. Bunun yanında dizüstü bilgisayar kullanarak telefondaki görüntülere veya belgelere erişmeye imkan tanımakta. Yani güncelleme genel olarak çok daha pratik bir Mate 10 kullanımı sunmasıyla öne çıkıyor.  Kullanıcıların daha pratik bir Mate 10 deneyimi açısından yeni yazılım güncellemelerini mutlaka uygulamaları öneriliyor.

Etiketler: ,
Kullanıcı Memnuniyeti Konusunda En Başarılı Telefon Samsung’un!
Oppo Reno 7 Android 12 Yazılım Güncellemesi Aldı
Samsung Galaxy A53 İçin Yazılım Güncellemesi Çıktı
Sharp AQUOS R7 İddialı Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)