2020’nin En Fazla Kazanan 3 YouTube Kanalı

Fahri Gün 22 Ara 2020 İnternet 387  0

Oldukça zorlu geçen 2020 yılını artık geride bırakmak üzereyiz. Peki 2020 yılında en fazla gelir elde eden YouTuberlar hangileri oldu? İşte tüm detaylar…


Dünyanın en fazla vakit geçirilen internet sitesi ve mobil uygulaması olan YouTube, içerisinde milyonlarca video barındırıyor. Bu bağlamda son derece popüler bir platform olan YouTube üzerinde sayısız YouTuber bulunuyor. En ünlü YouTuber’lar ise çok fazla gelir elde edebiliyor.Pandemi dönemi 2020 yılının tümünde geçerli oldu ve bu nedenle global çapta insanlar daha fazla evde vakit geçirdiklerinden video izleme sayısı ve süreleri de arttı. Bu durum YouTube üzerinden iş icra eden YouTuberların daha fazla kazanmasına yol açtı. 2020 yılının en çok kazanan YouTuberini ise Forbes açıkladı.

İlk sırada Ryan Kaji var

Forbes yaptığı açıklamada listenin ilk sırasında Ryan Kaji’nin bulunduğunu açıkladı. Ryan Kaji isimli YouTuber henüz 9 yaşında bir çocuk olup üç yıldır YouTube’un en fazla gelir elde eden insanı konumunda. Çeşitli oyun videoları, kutu açma videoları ve vloglar palaşan Ryan Kaji isimli çocuğun abone sayısı ise 27.6 milyon olup videoları milyarlarca kez izleniyor. YouTuber’ın 2020 yılında sadece bir yıllık süreçte 29.5 milyon dolar gelir elde ettiği açıklandı ki bu bir yıllık gelir ülkemizde bir çekirdek ailenin tüm fertlerinin ömür boyu çalışarak dahi elde edemeyecekleri kadar fazla.

İkinci sırada MrBeast, üçüncü sırada Dude Perfect var


2020 yılının en fazla kazanan ikinci YouTube kanalı ise MrBeast olup üçüncü sırada ise Dude Perfect kanalı bulunuyor. MrBeast kanalı 2020 yılında 24 milyon dolar, Dude Perfect kanalı ise 23 milyon dolar gelir elde etmiş. Bu bağlamda 2020 yılının en çok kazanan üç YouTuber’ını liste halinde paylaşacak olursak;
  • 1-Ryan Kaji
  • 2-MrBeast
  • 3-Dude Perfect

Öte yandan bu kanallar için açıklanan verilerin sadece YouTube üzerinden elde edilen gelirler olduğunu, aynı zamanda iş ortaklarından aldıkları reklamlar göz önüne alındığında elde ettikleri gelirin çok daha fazla olduğunu belirtmek mümkün.
Etiketler:
İnternetten Öğrenilebilecek Yetenekler
DiCaprio’nun Rol Aldığı Başarılı Filmler
Aşıklar Buraya! En İyi Aşk Filmleri
Mac Adresine İlişkin Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)