2019’da Çıkan En İyi Oyunlar!

Fahri Gün 31 Ara 2019 Oyun 227  0

Artık 2019 yılının son günündeyiz ve siz oyunsever okuyucularımıza özel yeni bir içerik hazırladık. Bu içeriğimizde 2019 yılında piyasaya sürülen en iyi oyunlara değiniyoruz.

Her yıl bir yığın oyun piyasaya sürülüyor ancak bunlardan sadece bazıları en iyiler arasında yer almayı başarıyor. Peki bizim bu yıl içerisinde çıkış yapan oyunlar arasında en iyisi olduğunu düşündüğümüz yapımlar hangileri?

İşte Nethanesi’ne göre 2019 yılında çıkan en iyi oyunlar:

Sekiro Shadows Die Twice

Özellikle farklı yapısıyla büyük bir taktir toplamayı başaran Sekiro Shadows Die Twice oyunu, gerek oynanış mekanikleri gerekse zorluğu ile oyuncuların bir hayli hoşuna gitti. Kısa sürede büyük bir kitle yakalayan Sekiro Shadown Die Twice yapımına bu listede yer vermemek olmazdı.

Disco Elysium

Aslına bakarsanız bu oyun piyasaya sürülmeden önce belkide kimse yılın en iyi oyunlarından biri olarak gösterileceğini düşünmüyordu ancak oldu işte! Disco Elysium, sunduğu güçlü hikaye ile bir anda oyuncuyu kendisine bağlamayı başardı. Özellikle oyunlarda hikayeye daha fazla önem veren oyuncular Disco Elysium yapımına büyük bir ilgi duydu.

Devil May Cry 5

Kuşkusuz ki Devil May Cry 5 çıkış yapmadan önce zaten büyük bir kitle tarafından beklenen bir oyundu. Dolayısıyla bu listede yer vermemiz oyuncular için sürpriz olmamalı. Devil May Cry 5, her yönüyle iyi bir oyun olduğunu bizlere gösterdi. Adeta tek oturuşta bitirmek isteyebileceğiniz oldukça değerli bir oyun olan Devil May Cry 5, 2019 yılında çıkış yapan en iyi oyunlardan biriydi.

Pokemon Sword/Shield

Pokemon oyunları zaten uzun yıllardır oyun dünyasında önemli bir yere sahip ancak Pokemon Sword / Shield yapımı sahip olduğu hikaye ve diğer özelliklerle ekstra niteliklere sahip bir oyun oldu. Bu yüzden de bir hayli değerli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyundaki bir eksiklik ise bütün pokemonların oyun içerisinde bulunmuyor olması ancak bu yine de büyük bir dert değil.

Fire Emblem Three Houses

Bu oyun gerek mekanikleri gerekse sunduğu diğer detaylar ile oyuncuyu RPG türüne sıkı sıkıya bağlamayı başarıyor. Güçlü savaş mekanikleri ve stratejik özellikleriyle oldukça güzel bir oyun olan Fri Emblem Three Houses’i henüz denemediyseniz muhakkak denemelisiniz.
Etiketler:
Cyberpunk 2077 Hakkında İşinize Yarayabilecek İpuçları
Siege Survival : Gloria Victis Nasıl Bir Oyun? İnceleme
Biomutant İncelemesi
Snopy Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)