2018 Yılında Çıkmış En Zor Oyunlar Listesi!

Fahri Gün 11 Oca 2019 Oyun 492  0

2019 yılına gireli neredeyse iki hafta olacak ve oyun dünyasında şimdiden önemli bazı gelişmeler yaşandı. Ancak 2018 yılında çıkan oyunlar hala taze ve oyuncuların ilgisini bekliyor. Bu makalemizde sizlere 2018 yılında piyasaya sürülmüş en zorlayıcı oyunları listeleyeceğiz.

Video oyunları kendi içerisinde multiplayer ve singleplayer olarak ayrılıyor. Yalnız başına oyun oynamak isteyen ve hikaye tabanlı oyunları daha çok seven oyuncular singleplayer modlarına yönelirken arkadaşlarıyla bir arada veyahut diğer oyuncularla rekabetçi oyun isteyenler ise multiplayer alana yöneliyor. Singleplayer modunda her ne kadar yapay zeka rakibinis olsada yapay zekanın çok gelişmiş olmasından dolayı veyahut oyunun size sunduğu mekaniklerden dolayı hiç de kolay olmayabiliyor. Özellikle bazı oyunlar var ki oyuncuları epey zorluyor ve pek çok oyuncu bitiremeyeceğini düşünerek oynamayı bırakıyor.

İşte NetHanesi’ne göre 2018 yılında piyasaya sürülmüş olan en zor oyunlar:

  • 1- Monster Hunter: World
  • 2- Kingdom Come: Deliverance
  • 3- Dark Souls: Remastered
  • 4- SCUM
  • 5- Frostpunk

Monster Hunter World

Monster Hunter World oyununda hem tekli oyuncu modu hem çoklu oyuncu modu bulunuyor. Oyuncular büyük yaratıklarla karşı karşıya geliyor ve onları yenebilmek için çok ama çok uğraşmaları gerekebiliyor. Oyun hem konsollarda hem de PC platformunda bulunuyor ve oyunculara epey zorlu, sürükleyici bir macera sunuyor.

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance oyununun normal zorluk seviyesinin bile zor olduğu söylenebilir. Çünkü bu oyun tamamen gerçekçilik üzerine kurulu ve oyunda üstün yeteneklere sahip olan biri değilsiniz. Hayatında eline doğru düzgün kılıç almamış, orta çağda yaşayan bir demirci çırağısınız. Başınıza gelen olaylar yüzünden kendinizi kanıtlamak ve bunun için hayatta kalıp hikayede ilerlemek zorundasınız. Oyunda özellikle bir boss savaşı var ki pek çok YouTuber o kısmı normal yolla geçememiş ve hileli yöntemlere başvurmak zorunda kalmış. Buna boss ile karşılaştığınız bölgedeki varil kutusunun üzerine çıkıp bossun üzerine ok fırlatıp durmak da dahil. Hatta geliştirici bunu farkedip o varilleri yayınladığı güncellemeyle oyundan kaldırmış.

Dark Souls: Remastered

Dark Souls: Remastered oyunu ise aksiyon rol yapma işlevleriyle karşımıza çıkıyor. Karanlık atmosferi ve kendisine has özellikleriyle zaten bilinen oyunun remastered sürümünde farklı canavarlarla birlikte epey zorlu, yorucu savaşlar oyuncuları bekliyor. Şu an PC platformunda 119.00 TL fiyat etiketiyle satılan oyun, özellikle ilk zamanlarında satış listelerinde zirvelerde yer almasıyla da dikkat çekmişti.

SCUM

İlk olarak erken erişim sürümü şeklinde karşımıza çıktı. Oyunda hem tek oyunculu hem de çok oyunculu mod bulunuyor. Zengin bir harita ve gece gündüz döngüsü eşliğinde hayatta kalma modunu sizlere sunan SCUM, uygun fiyatıyla da oyuncuların tercih ettiği bir oyun. Ancak pek çok oyuncu için son derece zorlayıcı ve başarılı olması güç bir yapım olarak listemizde yer alıyor.

Frostpunk

Yer verdiğimiz son oyun olan Frustpunk, tek oyunculu bir şekilde oynanabilen bir yapım ve hayatta kalma odaklı bir işleyişe sahip. Oyunda üç farklı harita üzerinde farklı oyun modlarını keşfedebilir, zorlu şartlarda hayatta kalmaya çalışabilirsiniz. Steam’de uygun bir fiyattan satılan Frostpunk, şu an için yalnızca PC için aktif.
Etiketler: ,
Mafia Trilogy Fiyatı Yarı Yarıya İndi
Dead Cells, Hafta Sonuna Özel İndirim Aldı
FIFA 22 Yılbaşına Özel İndirim Aldı
Steam’de Büyük Kış İndirimi Başladı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)